DOPRAVA ZDARMA OD 1 800 kč / VĚRNOSTNÍ PROGRAM / SÍŤ OBCHODNÍCH ZÁSTUPCŮ / PRAVIDELNÉ WORKSHOPY

Klíč ke krásným vlasům? Zdravá pokožka hlavy!

Vytvořeno01.09.2021

Po krásných a zdravých vlasech touží všichni, málokdo však tuší, že základním předpokladem je mít zdravou pokožku hlavy. Zdravá pokožka hlavy je velmi důležitá pro správný a zdravý růst vlasů.  Pokud pokožka není v normálu a její pH není stabilní na úrovni 5.5, což je její přirozený stav, vlasy nebudou mít správné podmínky pro jejich zdravý růst. Vlasy budou předčasně vypadávat a jejich růst se zpomalí. Nemocná pokožka navíc není vzhledná a často způsobuje starosti - ať už opadávajícími částečky odumřelé kůže, přes projevy zarudnutí až po svědění či pálení.  

Diagnostika - kdy může pomoci kadeřník a kdy je vhodné vyhledat lékařskou pomoc?

Diagnostika pokožky hlavy je důležitá pro nastavení vhodné péče. Mezi nejčastější problémy pokožky hlavy patří jednoznačně suché a mastné lupy, alopecie, lupénka, folikulitida, dermatitida až projevy alergie. Pokožku hlavy zkoumá tricholog. Trichologie je vědní obor dermatologie, tudíž lékařská disciplína. Dobře vyškolený kadeřník muže být dobrým technologickým poradcem, ne však specialistou. K vyšetření pokožky hlavy a vlasů, čímž se tricholog zabývá, je také důležitý velký krevní rozbor, což už je mimo pravomoci kadeřníka nebo obyčejného "trichologa". Je důležité stanovit odbornou diagnostikou, zda je klient ve fázi, kdy se můžeme pokusit pomoc s řešením problémů produkty, které máme v salonu k dispozici,  nebo zda je stav už chronický až fatální, a měl by vyhledat odborné lékařské pracoviště dermatologie se specializací na trichologii. 

Proč je vhodné zařadit masáž pokožky hlavy do vlasové rutiny?

Masáž pokožky hlavy přináší hned několik pozitivních účinků. 

  • Odstraňuje stres a napětí. Stres zvyšuje hladinu kortizolu, který ovlivňuje produkci kožního mazu.
  • Správně zvoleným produktem zpracujeme třeba tonikum nebo sérum na podporu růstu vlasů. Účinná látka tak lépe pronikne do pokožky.
  • Dochází k prokrvení vlasové pokožky a tím také stimulaci vlasových folikulů. Tím pozitivně ovlivníte růst vlasů.
  • Masáží pomocí speciálního kartáče odstraníte zbytky produktů a odstraníte odumřelé kožní buňky.

Které produkty podporují zdraví pokožky hlavy?

Urban Alchemy Salt Scrub: Širokospektrální péče o pokožku hlavy s peelingovou složkou - mořskou solí. Odstraňuje nečistoty a odumřelé buňky, jemně exfoliuje pokožku. Zmírňuje svědění, které se objevuje po barvení vlasů a odstraňuje chemické zbytky z pokožky hlavy. Seženete tady.

Maria Nila Head & Hair Heal: Tato řada patří k nejprodávanější a nejlépe hodnoceným produktům této značky. Z naší praxe máme již několikaleté poznatky, že tato řada je opravdu už na vysoké úrovni téměř dermatologické kosmetiky s antiseptickými a virucidními účinky. Stimuluje růst vlasů, zabraňuje vypadávání, léčí a zklidňuje suchou pokožku hlavy. Složka Piroctone olamin a přírodní aloe vera a snižují tvorbu lupů a eliminuje problémy pokožky hlavy. Vitamin E, apigenin a peptidy stimulují vlasové folikuly pro zvýšený růst vlasů. Oleanolová kyselina také zabraňuje vypadávání vlasů. Seženete tady.

Vita Coco Scalp Scrub: Peeling je vhodný především na rychle se mastící vlasy a lupy. Díky obsahu kokosového mléka v kombinaci s peelingem dojde nejen k odstranění lupů, ale také k následné hydrataci pokožky. Šetrně očišťuje a zanechává pokožku hlavy a vlasy příjemně svěží.  Seženete tady.

Tangle Teezer Scalp Brush: Kartáč, který dopomůže kvalitnímu a zároveň šetrnému odstranění epidermální úrovně kůže. Poskytuje masáž hlavy, exfoliuje a odstraňuje usazené zbytky stylingu. Lze jej také použít pro zapracování sér, umožní pokožce lépe absorbovat výživu a účinné látky. Seženete tady.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení