DOPRAVA ZDARMA OD 1 800 kč / VĚRNOSTNÍ PROGRAM / SÍŤ OBCHODNÍCH ZÁSTUPCŮ / PRAVIDELNÉ WORKSHOPY

Jak použít Olaplex a proč?

Vytvořeno11.06.2021

Všichni kadeřníci se jistě shodnou na tom, že Olaplex je ve světě vlasů pojem. Ti kadeřníci, kteří byli proškoleni a znají postupy práce s Olaplexem, si tento produkt nedokážou vynachválit. Smíšené až negativní názory mají často právě ti, kteří neznají přesné technologické postupy a používají produkty Olaplex nesprávně. Čím častěji budete Olaplex používat, tím více se seznámíte s výhodami, které přináší vám jako stylistovi, i s možnostmi použití na vlasech vašich zákazníků, abyste překonali současné hranice. Proto je důležité se s produktem předem dokonale seznámit, abyste zjistili, jak s ním správně pracovat. Mějte proto na paměti: Olaplex je revoluční produkt který má sílu obnovit poškození vlasů, nikoliv kouzelná hůlka.

Jak pracovat s Olaplexem a proč nesmí chybět ve správném salónu vysvětlí v rozhovoru Pavel Filandr, kadeřník a technolog firmy New Flag.

Co to vlastně Olaplex je?

Olaplex je jedinečná aktivní účinná látka skládající se z molekulárního řetězce bis-aminopropyl diglykol dimaleátu. Vynález již získal 8 patentů. Olaplex je jediný produkt, který je schopný skutečně trvale opravit poškozené vlasy.

Stručně řečeno, Olaplex je vícestupňový systém péče o vlasy, který má schopnost opravit poškozené vlasy a posunout hranice chemického ošetření vlasů. Byl vyvinut speciálně pro použití v salonech profesionály a obsahuje patentované přísady, takže nikde jinde nenajdete stejné výsledky.

Olaplex také vyrábí produkty následné péče pro klienty k domácímu použití, aby si udržely zdravé vlasy i doma.

Jak Olaplex funguje?

Olaplex funguje na molekulární úrovni a řeší poškození vlasů, které se skrývá hluboko v kutikule. Souvisí to s disulfidovými vazbami – to jsou drobné molekuly, které udržují naše vlasová vlákna pohromadě v zamýšleném zdravém tvaru. Naneštěstí pro vlasy jsou disulfidové vazby až příliš křehké a snadno poškoditelné, hlavně působením tepelných vlasových nástrojů, kartáčováním, UV zářením, znečištěním ovzduší a chemickým ošetřením, jako je barvení, zesvětlen a trvalá.

Když se vazby rozbijí, mohou reagovat s molekulami kyslíku a produkovat kyselinu cysteovou, která bílkovinu vysaje z vlasů. To znamená suché, drsné a matné vlasy, které se obtížně upravují a jsou příliš slabé na to, aby mohly být podrobeny dalšímu chemickému ošetření.

Zde přichází na řadu použití Olaplexu, protože může tento proces zastavit. Olaplex se spojí s rozbitými disulfidovými vazbami, než dostanou molekuly kyslíku šanci reagovat s nimi, čímž zabrání poškození a ztrátě bílkovin, k nimž by za jiných okolností došlo. Olaplex pracuje tak, že opravuje a předchází poškození, obnovuje vlasy do původní krásy a dodává jim sílu potřebnou pro budoucí chemické nebo barevné úpravy.

Jaký je rozdíl mezi produkty No.1 a No.2? Potřebuje kadeřník v salonu oba produkty? 

No.1 je 100% Olaplex, to je zlatý grál této značky a dalo by se zjednodušeně říct, že toto je to Ferrari ve vlasové péči. I když se potkáváme na trhu s mnoha výbornými produkty, které se snaží vyrovnat Olaplexu, žádný z nich nedosahuje jeho kvalit. I když se konkurence hodně snaží, není možné vyrobit produkt, který by dosahoval kvalit originál Olaplexu. A to jednoduše proto, že jeho hlavní účinné složky jsou chráněny patenty. Ať už je to bis-aminopropyl diglykol dimaleát nebo kyselina malejnová. No.2 je, zjednodušeně řečeno, závěrečná ustavující péče po použití No.1. Pokud chce kadeřník pracovat profesionálně a chce využít schopnosti Olaplexu, musí bezpodmínečně používat oba tyto produkty.

Při kterých službách v salonu může kadeřník Olaplex použít?

Olaplex se dá v salonu používat se všemi myslitelnými možnostmi péče.  Ať už je to přeliv, barva, melír, trvalá atd. Pouze v jednom případě nedoporučujeme použít Olaplex – v jaké kolik kombinací s hloubkovým keratinem!

Jaký je správný postup používání Olaplexu během barvení?

Co se týče správného použití Olaplexu s barvou, je nejlepší možností přidat Olaplex do barvicí směsi a po uplynutí doby působení barvy vlasy vypláchnout silným proudem vody, dále aplikovat No.2 a nechat působit. Následně vlasy umýt šamponem a použít vhodný kondicionér. Na 30-60g barvy použijeme 3,75ml No.1.

Jaký je správný postup používání Olaplexu během zesvětlování? (u nejčastějších služeb – melír do fólie a freehand)

U melíru se nám jen zvýší dávkování = na 60g melírovacího pudru patří 7,5ml No.1 a následně po vypláchnuti No.2 a pak zase šampon a kondicionér. Pokud chceme melír ještě tónovat, doporučuju nanést No.2 až po toneru.

Co je to Olaplex Treatment a proč je vhodné tuto službu nabízet v salónu? Jaký je postup a dávkování produktu u Olaplex Treatment?

Olaplex Treatment je nejsilnější rekonstrukční lázeň, která obnovuje a vystavuje nové disulfidové vazby. Pokud jsem profesionální kadeřník a starám se o to, aby má klientela měla vlasy co nejlépe pěstěné, potřebuji mít k dispozici funkční lék, který Olaplex bezesporu je. Určitě je spousty napodobenin této péče, ale mě samotnému dělá radost práce s originální a profesionální péčí, a ne s nějakou napodobeninou nebo úplným falzifikátem.

Rebuild Treatment je určen výhradně k profesionálnímu použití v salónu. Tady už pracujeme se silnou koncentrací No.1 a pouze připomínám, že není radno si s Olaplexem zahrávat bez dostatečného množství informací. Olaplex Treatment dokáže obnovit sílu, strukturu a konzistenci vlasů, ale stále bychom měli mít na paměti, že je to jedinečný "lék" na vlasy a tak by jsme měli k němu přistupovat a zacházet s ním.

Dávkování a postup je následovný: vmíchejte 15ml No.1 do 90ml destilované vody. Vlasy před ošetřením doporučuji vyčistit, například produktem Urban Alchemy Signature Cleanse. Přípravek vypláchněte, vysušte ručníkem a naneste směs Olaplexu na vlhké vlasy. Nechte působit minimálně 5 minut a poté přímo naneste No.2 alespoň na 10 minut. Na závěr vlasy dobře opláchněte, umyjte šamponem a použijte vhodný kondicionér.

Nabízet tuto službu je výsadou lepších salonů, které vyžadují pro svou klientelu jen to nejlepší.


Kdy je použití Olaplexu zcela nevhodné? (typ vlasů případně druh ošetření který se nesnese s Olaplexem)

Olaplex není vhodný vůbec v žádné kombinaci s hloubkovým keratinem.

Co doporučit zákazníkovi na domácí použití pro udržení krásných a zdravých vlasů?  Jak často může zákazník používat produkty Olaplex doma?

Celá domácí řada (produkty No. 0, 3, 4, 5, 6, 7 a 8) je určena k dlouhodobému používání. Doporučuji vždy po vypotřebovaní jednoho balení přejít třeba na hydratační řadu od Maria Nila a pak se třeba zase vrátit k domácí péči Olaplex.

Všechny produkty Olaplex pro váš salon seženete na e-shopu New Flag!

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení