DOPRAVA ZDARMA OD 1 800 kč / VĚRNOSTNÍ PROGRAM / SÍŤ OBCHODNÍCH ZÁSTUPCŮ / PRAVIDELNÉ WORKSHOPY

Jak pečovat o vlasy doma?

Vytvořeno03.04.2020

Existují nějaké tipy a rady pro velký odrost v domácím prostředí?

Bohužel odrost vyřeší pouze barva. Domácí melír bych vůbec nezmiňoval. Dle mého názoru a zkušeností je lepší opravovat již existující barvu než domácí melíry.  A to i když porovnáme míru možného nebezpečí nejen o vlasy ale i zdraví klientů ?? Takže doporučuji svým klientům, aby zatnuli zuby a počkali.

Spoustu klientů nyní sahá po levných barvách z drogérie. Jak nejlépe dát vlasy opět do pořádku?

Nápravu poškozených vlasů po zásahu neprofesionální kosmetikou bych řešil určitě kvalitním čištěním a následně treatmentem od OLAPLEX. Pro čištění vlasů lze zvolit systém od Urban Alchemy. Jedná se o veganský produkt vlasové kosmetiky, který účinně, rychle a snadno čistí zanesené vlasy. Tento přípravek obsahuje vysoká podíl Aceroly, vitamínu C, který zajistí silně kyselou hodnotu pH (4,7 – 5), Urban Alchemy tak výrazně odstraňuje všechny minerální a silikonové usazeniny až z vlasové kutikuly. Vitamin C také podporuje růst vlasů a posiluje i vlasovou strukturu. Aplikace je velmi jednoduchá - pro krátké a středně dlouhé vlasy se smíchají dvě odměrky (5g) s 60 ml teplé vody. Směs se aplikuje na suché nebo pouze vodou navlhčené vlasy a důkladně promasíruje od kořínků až po konečky všech vlasů. Po uplynutí minimální doby působení, což je alespoň 5 minut, se vlasy pečlivě umyjí vodou. V případě potřeby lze použít malé množství šamponu pro dokonalé vymytí produktu z vlasů. Následně se použije kondicionér (od jakékoli značky) na uzavření vlasové kutikuly. Urban Alchemy funguje i bez použití klimazonu, ale jeho použití zefektivní účinek čištění. Vyčištěné vlasy bych napravil pomocí OLAPLEX NO.1 a OLAPLEX NO.2.

Ostříhání konečků doma? Ano/ NE?

Se stříhání bych byl velmi opatrný a svým klientům bych toto rozhodně nedoporučil. Nicméně, pokud už to bude ve stavu nevyhnutelném, tak bych doporučil najít co nejostřejší rovné nůžky, určitě ne nůžtičky na nehty ?? A výrazně doporučuji stříhat opravdu pouze 1 cm a snažit se kopírovat již vytvořený předešlý střih od kadeřníka. Ale opakuji, pokud to není životně důležité, tak nestříhat!!!

Jak poradit s krytím šedin v domácím prostředí?

Pokud má vaše klientka šedivé vlasy a potřebuje poradit, tak bych nabídl dvě varianty. Lze vybrat z barev permanentních (kde je vhodné vybrat odstín co nejblíže aktuálnímu stavu barvy, tak aby klinika mohla dobarvit nebo odbarvit pouze dorost a nemusela nanášet barvu na celou délku vlasů), anebo dočasných, které třeba šediny nezakryjí na 100%, ale dokáží vlasům dodat výživu, lesk a překryjí alespoň 60%. V tomto případně bych zvolil veganské masky Colour Refresh od švédské značky Maria Nila. Jedná se o jemné a vyživující masky bez permanentních barevných pigmentů. Díky těmto již připraveným a snadno použitelným maskám lze zvýraznit intenzitu vaší barvy nebo zajistit dočasnou pomoc pro šedé vlasy. Colour refresh vydrží 4–10 umytí, přičemž se z vlasů vymývají postupně. Pokud tedy klientka s černou barvou vlasů zvolí odstín BLACK získá tím oživení barvy a i nejšetrnější dočasné krytí šedin!

Jsou na trhu nějaké domácí tonery? Jak poradit klientům, aby si oživili barvu vlasů?

Pokud už se Vaše klientky chtějí barvit doma a nenechají si to vymluvit ?? Doporučte jim přeliv nebo toner, nebo barvicí masky Colour Refresh viz výše. Doporučte toner s max 2% peroxidu vodíku. Pokud chtějí sáhnout do permanentních barev. Je dobře mít na paměti, že většina barev z drogerie ve výsledku jsou o dost tmavší než třeba na obalu.

Jakou bys doporučil domácí kúru pro poškozené vlasy?

Zde záleží na typu poškození vlasů. Nejefektivnější kúru, kterou můžete doporučit, a třeba i zajistit je OLAPLEX. Olaplex dnes nabízí i domácí péči, která je velmi bohatá. Aktuálně je k dispozici hned 5 přípravků na doma.

OLAPLEX. NO3 – domácí velmi intenzivní kúra, která výrazně snižuje poškození vlasů. Obsahuje velké procento unikátní a patentované bis-aminopropyl diglykol dimalea, která jako jediná na světě regeneruje rozbité vazby přímo uvnitř vlasu

OLAPLEX. NO4 a OLAPLEX NO.5 – šampon a kondicionér, které také obsahují unikátní a patentovanou látku bis-aminopropyl diglykol dimalea.

OLAPLEX NO.6 - bezoplachový stylingový krém pro eliminaci krepatění a redukuje poletující vlasy na 72 hodin. Poskytuje vlasům hydrataci a účinně chrání před nepříznivými vlivy i tepelným stylingem. Velkou výhodou je také snížení doby schnutí vlasů.

OLAPLEX NO.7 - vysoce koncentrovaný bezoplachový olej ošetří a posílí vlasové vlákno zevnitř, usnadní styling a vlasy zanechá zářivě lesklé. Navíc je i tento olej založený na naší patentované technologii.

Jaké jsou Tvé tipy pro klientky, kterým aktuálně padají vlasy?

Padání vlasů je velmi složitá disciplína.  Je mnoho aspektů, které působí na zdravý růst vlasů – například zdravotní léčba, hormonální výkyv, těhotenství, stáří případně špatně zvolena péče.  Všeobecně, ale platí, že pokud má člověk příjem vitamínů a minerálů a stopových prvků, tak se kvalita vlasů zlepší. Důležité je přijímat vápník, hořčík, zinek a methionin. Pokud bych měl doporučit produktu, tak určitě bych za sebe doporučil Sugarbearhair, u kterých máme ve většině případů velmi dobré výsledky a jsou doporučovány i profesionálními kadeřníky z celého světa.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení