DOPRAVA ZDARMA OD 1 800 kč / VĚRNOSTNÍ PROGRAM / SÍŤ OBCHODNÍCH ZÁSTUPCŮ / PRAVIDELNÉ WORKSHOPY

FOAMIE je uhlíkově neutrální!

Vytvořeno09.06.2022

Jdeme o krok dál, všechny produkty FOAMIE jsou nyní uhlíkově neutrální! Partnerstvím se společností Climate Partner společnost FOAMIE kompenzuje emise CO2. Nestačí být pouze bezplastovou péčí. Výběrem produktů FOAMIE vybíráte nejen ekologické bezplastové alternativy, ale také přispíváte ke snižování emisí CO2 a společně s FOAMIE podporujete záchranu životního prostředí!

Co ale přesně znamená "klimaticky neutrální"?

Klimaticky neutrální jsou společnosti, procesy a výrobky, jejichž emise skleníkových plynů byly vypočteny a kompenzovány podporou mezinárodně uznávaných projektů na ochranu klimatu. Kompenzace emisí skleníkových plynů je vedle předcházení a snižování emisí důležitým krokem v komplexní ochraně klimatu. Ve spolupráci se společností Climate Partner značka Foamie každoročně počítá emise CO2, které produkují její výrobky, od procesu výroby až po dodání. Celý výrobní proces vyžaduje zdroje a tím způsobuje emise, které lze snížit, ale nelze se jim na 100% vyhnout. Co však lze udělat již teď - investovat a zapojit se do ekologických projektů, čímž nejlépe vyvážíme negativní dopad výroby na životní prostředí. Značka Foamie kompenzuje emise zapojením do dvou skvělých ekologických projektů zaměřených na ochranu klimatu a životního prostředí.

Ochrana moří, Plastic Bank, celosvětově 

Každý rok skončí v oceánu více než 8 milionů tun plastového odpadu - každou minutu se do něj vysype jedno auto. Do roku 2050 bude v oceánech více plastů než ryb. Zejména v rozvojových zemích vzniká obrovské množství plastového odpadu z obalů a chybí infrastruktura pro jeho likvidaci. Tento odpad se hromadí na pevnině a velmi rychle se prostřednictvím řek a větru dostává do moře.

Peníze proti plastu - to je přístup projektu, který má tomuto zabránit. Na Haiti, v Indonésii a na Filipínách si tímto způsobem mohou vydělávat sběrači odpadu. Každý zde může sbírat plastový odpad a vyměnit jej na místních sběrných místech Plastic Bank za peníze, potraviny, pitnou vodu, kredit do mobilního telefonu, olej na vaření nebo dokonce školné. Směnná hodnota je vyšší než skutečná tržní hodnota plastu, takže místní obyvatelé z něj mohou skutečně žít.

Díky tomuto projektu plasty neskončí ani v moři. Je recyklován a přeměněn na tzv. sociální plast, z něhož se následně vyrábějí nové výrobky.

Čistá pitná voda, Odisha, Indie

V Indii každoročně umírají na choleru nebo břišní tyfus více než dva miliony dětí. Tyto nemoci se šíří především vodou. Přístup k pitné vodě má však pouze 32 % domácností v Indii. Mnozí si vystačí s vařením vody na otevřeném ohni. Vzniklý kouř pak způsobuje onemocnění dýchacích cest, někdy i smrtelné, nebo oční infekce. Kvůli vysoké spotřebě palivového dřeva se region stále více odlesňuje.

Jednoduché a cenově dostupné zásobování nezávadnou pitnou vodou zde může mít velký význam. Proto tento projekt organizuje chemické čištění vody pomocí chlóru. Chloridový roztok se vyrábí na místě, voda je poté levně k dostání v malých vesnických obchodech nebo se dováží až do domu.

Výběrem produktů FOAMIE tak vybíráte nejen ekologické bezplastové alternativy, ale také přispíváte k snižování emisí CO2 a společně s námi podporujete záchranu životního prostředí!

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení