DOPRAVA ZDARMA OD 1 800 kč / VĚRNOSTNÍ PROGRAM / SÍŤ OBCHODNÍCH ZÁSTUPCŮ / PRAVIDELNÉ WORKSHOPY

Charitativní iniciativa Maria Nila The Friendly Year 2023

Vytvořeno01.11.2022

Maria Nila nevěří, že by zvířata měla být součástí lidské marnivosti, a proto jsou všechny produkty 100% veganské, šetrné ke zvířatům a klimaticky kompenzované. Filozofie šetrného výběru však nekončí u výrobků. Charita je jedním ze základních pilířů značky, a proto Maria Nila spolupracuje s důvěryhodnou charitativní organizací The Perfect World Foundation na ochraně a pomoci v boji proti celosvětové ekologické krizi a podporuje ohrožená zvířata. Maria Nila každoročně 1. listopadu zahajuje The Friendy Year, jehož cílem je propojit komunitu a pomoci vybranému ohroženému zvířeti.

Voda je jednou z nejdůležitějších složek péče o vlasy, a proto se Maria Nila pro letošní The Friendly Year rozhodla podpořit jednoho z nejstarších živočichů, kteří v ní žijí - mořskou želvu. Již více než 150 milionů let jsou oceány po celém světě domovem těchto majestátních tvorů. Znečištění, značné množství plastů ve vodách, rybářské sítě a emise ropy jsou jen některé z mnoha faktorů, které ohrožují přežití mořských želv. S pomocí nadace The Perfect World Foundation půjdou aktivity a sbírky v rámci The Friendly Year 2023 přímo na podporu želvího rehabilitačního centra v Cairns.

Želví sourozenci Dancer a Prancer se narodili na Štědrý den a byli zachráněni. Oba sourozenci se krátce po vylíhnutí zatoulali od své matky, protože je rozptýlila světla z bazénu v domě nedaleko pláže. Oběma sourozencům je nyní jeden měsíc a bude o ně postaráno v rehabilitačním centru, dokud nebudou dostatečně silní, aby mohli být vypuštěni zpět do volné přírody. Dancer a Prancer jsou želvy zelenavé, což je jedna z největších mořských želv a jediný býložravec mezi různými druhy. Maria Nila bude sledovat jejich cestu z centra do volné přírody.

Poprvé v historii spojí Maria Nila uvedení vánočních dárkových balíčků s iniciativou The Friendly Year na podporou mořských želv. Za každý prodaný vánoční balíček na distribučních trzích bude 1 EURO věnováno na rehabilitaci želv v Cairns Centre v Austrálii v rámci nadcházejícího The Friendly Year 2023. Kromě toho Maria Nila na svých oficiálních stránkách uvádí balíček Vegan Box - bude obsahovat 9 produktů. Celková hodnota krabičky je 176 € a po prodeji online za pouhých 79 € věnuje Maria Nila 100 € z každé krabičky na rehabilitační centrum pro želvy v Cairns.

Problémy ohrožující přežití želv
1. Odchyt do sítí
Chytání do sítí a zamotávání do vyřazených rybářských přístrojů. Nadměrný rybolov vede ke ztrátě potravy želv a ničení jejich přirozeného prostředí.

2. Změna klimatu
Změna klimatu způsobuje zvyšování teploty písku, což vede ke změně poměru mezi samicemi a samci. Zvyšující se teplota písku v mnoha oblastech vede k tomu, že se rodí 99 % samic. Zvyšující se teplota vody ovlivňuje přirozená krmná místa. Extrémní povětrnostní jevy mají rovněž za následek ztrátu hnízdních pláží.

3. Znečištění
Znečištění plasty, mikroplasty a chemickým odpadem způsobuje, že se želvy musí přesouvat z míst, kde se živí a rozmnožují. Světelné znečištění je faktorem, který způsobuje, že želvy přicházejí k hnízdům a vylíhlá mláďata míří ke světlu a jsou sražena auty nebo predována zvířaty.

4. Pytláctví
Pytláctví (a bohužel se pytlačí i želví vejce) kvůli zdrojům potravy. Za posledních dvacet let se počet želv ostřížích snížil o 90 %, protože jsou pytlačeny kvůli krunýři, který se používá jako želví šperky, nábytek a další výrobky.

5. Rozvoj pobřeží
Rozvoj pobřeží vede ke ztrátě hnízdních pláží.

Jak pomoci?
Zapojte se do úklidu pláží, třeba jako oživení vašeho programu o dovolené.
Zapojte se do místních komunitních projektů a kampaní, jako je odstraňování odpadků nebo kampaně za ukončení používání plastů.
Řekněte NE želvím výrobkům.
Mluvte o tom, co se děje s želví populací a co můžete jako jednotlivec udělat, abyste pomohli.
Každý jednotlivec může něco změnit. Jedna malá změna může mít obrovský vliv na přežití mnoha druhů.

Pokud vás iniciativa zaujala a chcete pomoct ještě víc, můžete podpořit projekt přímo prostřednictvím charitativního partnera na https://www.theperfectworld.com/save-the-sea-turtles.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení